جستجو:
نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 103850
زمان انتشار: 27 خرداد 1394 15:15:00

تلفات سوئیچ معیوب به 114 نفر رسید

شمار قربانیانی که در تصادفات مربوط به سوئیچ احتراق معیوب خودروهای کوچک جنرال موتورز کشته شدند، سه نفر افزایش یافت و به 114 نفر رسید.

به گزارش بازار خبر، هر یک از خانواده‌های قربانیان می‌توانند حداقل یک میلیون دلار خسارت از سوی کنت فاینبرگ که سال گذشته از سوی جنرال موتورز استخدام شد، دریافت کنند. فاینبرگ همچنین به 299 نفر که در تصادفات ناشی از این مشکل در شورولت کبالت و خودروهای قدیمی‌تر دیگر صدمه دیده اند، خسارت خواهد داد.


جنرال موتورز سال گذشته برای 2.6 میلیون خودرو فراخوان داد اما معترف شد که بیش از یک دهه قبل درباره مشکلات سوئیچ آگاهی داشته است.

صندوق جبران خسارتی که جنرال موتورز تشکیل داده و تحت نظارت فاینبرگ قرار دارد، تا مهلت تعیین شده در 31 ژانویه، 4342 ادعای خسارت دریافت کرد که حدود سه درصد آنها همچنان تحت بازبینی قرار دارند و حدود 93 درصد مدارک کافی نداشته یا واجد رسیدگی نبوده اند.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، جنرال موتورز 200 میلیون دلار برای حل و فصل ادعاهای خسارت مطرح شده به این صندوق پرداخت کرده است.

این خودروساز آمریکایی سال گذشته برآورد کرده بود 13 نفر در تصادفات سوئیچ معیوب کشته شده اند اما در عین حال اعلام کرده بود این رقم افزایش خواهد یافت.

جنرال موتورز با بیش از 150 مورد شکایت مربوط به سوئیچ‌های معیوب که از سوی قربانیان و مالکان خودروهای قدیمی این شرکت تنظیم شده، روبروست. تنها در یک شکایت گروهی مالکان خودرو به دنبال دریافت 10 میلیارد دلار خسارت از جنرال موتورز برای کاهش ارزش و خسارت وارده به میلیون‌ها خودروی فراخوان شده هستند.

وکلای بسیاری از قربانیان شکایت‌های گروهی تنظیم کرده‌اند که ممکن است برای این شرکت بسیار گران‌تر از غرامتی که وعده داده است، تمام شود اما صندوق غرامت جنرال موتورز به بازماندگان قربانیان قول داده است اگر از شکایت صرفنظر کنند، خسارتشان را زودتر پرداخت خواهد کرد.
 
منبع:ایسنا
کلمات کلیدی: تلفات , سوئیچ ,
0
خوشم آمد
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران
OK
نام :
ایمیل :
دیدگاه :
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس
کلیه حقوق این اثر متعلق به سایت بازار خبر می باشد.
Copyright © 2011 Bazar Khabar. All rights reserved.
طراحی و تولید: گروه مهندسی انگاره نت